چگونه مرورگر پیش فرض ویندوز را تغییر دهیم؟

آیا از مرورگر پیش فرض خود در اکثر موارد internet explorer می باشد متنفر هستید؟ خب این مشکلی بزرگی نیست زیرا در تمامی نسخه های ویندوز شما این توانای را دارید که مرورگر پیش فرض خودتون رو به راحتی عوض کنید و مرورگر های پرسرعت مثل Firefox ،Chrome و ... را به عنوان مروگر پیش فرض قرار دهید و از دست مرورگر های پیش فرض که معمولا سرعت کندی دارند و مشکل آفرین می باشند راحت شوید.

در این آموزش از ویندوز ۷ استفاده شده چون کاربران بیشتری دارد البته که چندان تفاوتی با سایر نسخه ها ندارد و مراحل تغییر مرورگر پیش فرض در تمامی آن ها تقریبا یکسان می باشد، پس برای تغییر مروگر پیش فرض در ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید.

 

۱-استارت (Start) را باز کنید.

  1. برای باز کردن استارت(Start) می توانید بر روی آن کلیک کنید و یا دکمه Win بر روی ویندوز را فشار دهید.
  2. عبارت "Default Programs" را در آن جست و جو کنید.
  3. بر روی آیکون برنامه Default Programs کلیک کنید.

search in start.

۲-بر روی گزینه Set your default programs کلیک کنید.

این یک لیست از از تمام برنامه های نصب شده بر روی سیستم را برای شما به نمایش خواهد گذاشت. (ممکن است باز شدن این صفحه کمی طول بکشد ، اندکی صبر کنید)

 

choose the programs.

۳-مرورگر مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

در فهرستی که در سمت چپ صفحه باز شده قرار دارد مرورگر مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید، اگر مرورگر مورد نظر شما در این صفحه قرار ندارد این به این معنی است که شما مرورگر مورد نظر خودتون رو بر روی ویندوز نصب نکرده اید.
پس از  انتخاب مرورگر خود با کلیک بر روی گزینه Set this program as default ، مرورگر مورد نظر را به مرورگر پیش فرض سیستم خود تبدیل کنید و در نهایت با کلیک بر روی گزینه OK کار را به راحتی به اتمام برسانید.
set browsing.

به نظر شما در میان مرورگر های محبوب و پرکابرد موجود مانند: Firefox,Google chrome و ... که استفاده های زیادی از آن ها نیز می شود ، کدام شایستگی بیشتری برای قرار گرفتن به عنوان مرورگر پیش فرض را دارد؟
اگر شما نیز راه دیگیری برای تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز می دانید با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید تا ما نیز برای دیگران نشر دهیم و آن ها بتوانند در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنند.
همچنین اگر در فراگیری این آموزش با مشکل برخوردید از بخش نظرات، مشکل خود رو اعلام کنید تا در سریع ترین زمان پاسخگویی شما در این زمینه باشیم.

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *