طراحی مهر کلاسیک با استفاده از فتوشاپ

یکی از نرم افزار هایی که در زمینه های گرافیکی بسیار مورد استفاده طراحان گرافیک قرار می گیرد نرم افزار کاربردی فتوشاپ است . این نرم افزار به علت آپدیت های متنوع که معمولا به صورت سالانه در اختیار کاربرانش قرار می دهد همواره مورد توجه بسیاری از کاربران قرار می گیرد . امروز سعی داریم آموزش کاربردی ،تحت عنوان آموزش ساخت مهر برایتان آموزش دهیم . اگر شما هم تصمیم به یادگیری این آموزش دارید توصیه می شود تا ادامه با این آموزش همراه باشید تا بتوانید این مهارت را بیاموزید و در آن حرفه ای شوید.

ایده های خلاقانه همواره به گرافیست ها کمک می کند تا با بهره گیری از ابزار مناسب بتوانند بهترین استفاده را ببرند . یکی از آثار خلاقانه که به راحتی می توان آن را طراحی کرد و تصویری زیبا خلق نمود طراحی مهر کلاسیک است . این مهر ها می تواند به عنوان یک لوگو شخصی و حتی یک لوگو در جهت در زمینه های تبلیغاتی استفاده نمود . در مناسبت ها نیز در صورت جاپ می توان از آن به عنوان یک هدیه با ارزش استفاده کرد و اسم مخاطب را در این مهر پیاده نمود و از این حیث می تواند بسیار با ارزش و نفیس باشد برای طراحی یک لوگو مراحل ساده ای را باید طی کرد.

 

در گام اول یک سند با اندازه که مدنظرتان هست باز کنید توصیه می شود از سایز ۱۸۰۰*۲۵۰۰ پیکسل استفاده می کنید با این سایز می توانید مدیریت وضوح و کیفیت را در اختیار بگیرید

 

در گام بعدی شما نیازمند به برخی از ابزار های موجود در نرم افزار فتوشاپ دارید . شما با بهره گیری از Elipse Tool یک شکل بیضی را در صفحه رسم کنید  Eraser Tool کمی برای زیبایی تغییراتی رایجاد کنید راه دیگر برای رسم دقیق نیز وجود دارد که شما با بهره گیری از فایل زیر می توانید براش های مورد نظر را در فتوشاپ اجرا کنید.

برای دانلود براش ها اینجا کلیک کنید

طبق تصویر زیر عمل کنید تا براش در نرم افزار فتوشاپ برایتان نصب شود و از آن نهایت استفاده را ببرید

بعد از این که شکل به صورت زیر ایجاد کردید می توانید با بهره گیری از فونت ها کلاسیک مثل نستعلیق ، ثلث و یا شکسته می توانید متن دلخواه خودتان را وارد کنید . سعی کنید فاصله بین حروف استفاده شده کم باشد این امر به زیبایی هر چه بیشتر مهرتان می تواند کمک کند و جلوه ای بهتر برای بازدید کنندگان ایجاد کند.

در مرحله بعدی از براش های گوناگون که در فایل قرار داده شده استفاده کنید سعی کنید از براش ها به صورت نامنظم استفاده کنید . وجود نظم جلوه جالبی به مهرتان نخواهد داد و مخاطب را دچار یکنواختی می کند و نمی تواند مخاطب را جذب کند.

 

امید است این آموزش مورد استفاده شما دوستان قرار گرفته باشد و بتوانید از آن نهایت استفاده را برده باشید . در پایان در صورت وجود تجربۀ مشابه یا هرگونه انتقاد و پیشنهاد در جهت پیشرفت وب سایت می توانید آن را از طریق بخش نظرات به اشتراک قرار دهید تا بتوانید در جهت بهبود روند بایت گیت استفاده کنیم.

 

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *