دلیل کندی شدید سرعت وبسایت در روزهای اخیر

وبسایت ما به دلیل آمار بازدید و افراد آنلاین در لحظه (Real-Time) زیاد، بر روی هاست اشتراکی نسبتاً قوی فشار آورده و باعث می‌شد سایر سایت‌های روی هاست با مشکل کندی پردازششون مواجه بشن.

سایت در روزهای آینده به یک سرور قدرتمند منتقل خواهد شد و این مشکل نیز برطرف خواهد شد ولی تا این مدت، کاربران وبسایت موقتاً با مشکل کاهش گاهاً شدید سرعت مواجه خواهند شد.

 

آپدیت 2: تنظیمات DNS در سرورهای DNS آپدیت شده و سایت در دسترس عموم قرار دارد. درصورت مشاهده هرگونه مشکل در سایت لطفا ما را مطلع کنید.

 

آپدیت 1: وبسایت به سرورهای جدیدی منتقل شد. تنظیمات DNS آن انجام شده ولی آپدیت شدن آن در سرورهای DNS عمومی ممکن است یک روزی طول بکشد به همین دلیل شاید برخی از کاربران سایت موجود در سرور قبلی را مشاهده کنند.

 

اگر در روزهای گذشته با سایت مراجعه کرده باشید حتما با خطای "Account Suspended" مواجه شده اید. متاسفانه هاستی که برای وبسایت مورد استفاده قرار گرفته از طرف سرویس دهنده هاستمون، میهن وب هاست، به صورت موقت به حالت تعلیق در اومد. سرویس دهنده ما دلیلش رو افزایش بازدیدکنندگان سایت و درنهایت استفاده بیش از حد از منابع سرورشون (حافظه RAM، مقدار پردازش و ...) به غیر از پهنای باند گفته که باعث فشار زیاد بر روی سرورهاشون میشه.

وبسایت ما به دلیل آمار بازدید و افراد آنلاین در لحظه (Real-Time) زیاد، بر روی هاست اشتراکی نسبتاً قوی فشار آورده و باعث می‌شد سایر سایت‌های روی هاست با مشکل کندی پردازششون مواجه بشن. به همین دلیل پس از مکاتبه و گفتگو با سرویس دهنده، وبسایت به صورت موقت به یک هاست عادی منتقل شده است. این هاست از سرعت چندان زیادی برخوردار نبوده و نمی‌تونه فشار کاربران روی سایت رو تا اندازه ای مشخص تحمل کنه و در نتیجه کاربر جدیدی که درخواست مشاهده صفحه‌ای رو می‌کنه باید منتظر اتمام پردازش مربوط به بازدید کاربران قبلی (نه طول بازدیدشون) باشه و پس از اون درخواستش در سمت سرور ما پردازش بشه و صفحه در اختیارش قرار بگیره.

تنها راه حل مشکل استفاده از یک سرور اختصاصی یا یک هاست قدرتمند برای وبسایت‌های پر بازدیده. هزینه‌های هاست نسبت به سرور اختصاص کمی پایین تره ولی همین هزینه‌ها هم خیلی بیش از انتظاره و باید از طریق تبلیغات این هزینه‌ها رو رفع کنیم.

به هر حال، سرور سایت در روزهای آینده به یک سرور قدرتمند منتقل خواهد شد و این مشکل نیز برطرف خواهد شد ولی تا این مدت، کاربران وبسایت موقتاً با مشکل کاهش گاهاً شدید سرعت مواجه خواهند شد.

بخاطر تحمل این شرایط ممنونیم ازتون 🙂

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.