6 راه ساده برای افزایش سرعت موبایل

زمانی که شما برای اولین بار موبایل خودتان را خریدید سریع کار میکرد. درسته؟
اما به مرور زمان هنگام کار با ان با مشکل مواجه میشود و شاهد کندی ان هستید.
این یک مشکل عادی است و نگران نباشید. در ادامه مطلب بهترین راه کارها برای افزایش سرعت گوشی را خواهید دید و کاری میکنیم که گوشی شما مثل روز اولش بشود.

۱- پیدا کردن مشکل

پیدا کردن علت مشکل اولین کاری است که باید انجام دهید تا بفهیم مشکل از یک اپلیکیشن است یا چند اپلیکیشن یا مشکل سخت افزاری و از خود سیستم عامل است
نرم افزار Trepn Profiler به شما زمان حقیقی پردازش CPU برای هر هسته ، بازبینی ترافیک اینترنت برای دیتا و وای فای، پردازش GPU ، مصرف RAM و از این قبیل اطلاعات را به شما نشان خواهد داد.
نرم افزار Trepn Profiler را میتوانید از گوگل پلی دانلود کنید.

۲- آزاد کردن فضا

همه ی عکس هایی که شما میگیرید و همه ی نرم افزارهایی که نصب میکنید میتواند روی گوشی شما تاثیر بگذارد و حافظه ان را اشغال کند. موبایل شما به فضای بیشتری برای اجرای روان برنامه ها احتیاج دارد. شما میتوانید مقدار فضای باقی مانده و فضای اشغال شده را از قسمت storage در تنظیمات ببینید.

آسان ترین راه برای ازاد کردن فضا پاک کردن نرم افزارهایی است که استفاده زیادی از انها نمیکنید و برای شما مهم نیستند.

راه های دیگری نیز برای ازاد کردن فضا وجود دارد. حذف فایل هایی که دانلود کرده اید و پس از نصب ان دیگر نیازی به فایل APK ان ندارید.
ممکن است پس از نصب، فایل APK هنوز در حافظه گوشی شما باقی مانده باشد و حافظه گوشی شما را اشغال کرده باشد. شما میتوانید به مسیر Storage بروید و در قسمت Downloads در صورت وجود فایل APK ان را پاک کنید.

راه دیگر برای ازاد کردن فضا پاک کردن حافظه پنهان (کش) گوشی است. تعداد زیادی از نرم افزارهایی که شما نصب کرده اید از حافظه پنهان استفاده می کنند. در صورتی که حافظه ی کافی داشته باشید حافظه پنهان به افزایش سرعت گوشی شما کمک می کند و باعث پردازش سریعتر برنامه ها میشود.
اما اگر شما فضای کمی دارید حافظه پنهان باعث کند شدن سرعت گوشی شما میشود. برای ازاد کردن این فضا به قسمت Storage در تنظیمات بروید و بر روی cached data بزنید تا فضای اشغال شده توسط حافظه پنهان ازاد شود.

بیشتر فایل هایی که به صورت عادی قابل مشاهده نیست را میتوانید در Miscellaneous files در بخش Storage پیدا کنید. فایل ها را علامتگذاری کنید و هر کدام را که نیاز نداشتید پاک کنید مثل بکاپ ها، فایل های دریافتی با بلوتوث و موارد دیگر.

همچنین شما میتوانید هر نرم افزاری که در گوشی شما پردازش میشود اما نمی توانید از انها استفاده کنید را غیر فعال کنید.
اگر گوشی شما روت شده است شما میتوانید گوشی را از دست این نرم افزارها خلاص کنید.
اما اگر گوشی شما روت نیست شما میتوانید به قسمت Properties نرم افزار بروید و Disable را بزنید تا از اجرای ان جلوگیری شود.

۳- حذف ویجت ها

تمام ویجت هایی که بر روی هوم اسکرین استفاده میکنید ممکن است مفید باشد اما انها حافظه را اشغال میکنند. بنابراین اگر انها را لازم ندارید استفاده نکنید.

۴- ریستارت کردن گوشی

یک راه سریع و ساده برای رفع کاهش سرعت گوشی ریستارت کردن ان است. ریستارت کردن گوشی باعث خالی کردن حافظه پنهان میشود و همچنین باعث متوقف کردن برنامه های غیر ضروری میشود و در نهایت باعث اجرای روان گوشی خواهد شد.

۵- بستن Multi-tasking

مولتی تسکینگ یک ابزار خوب برای جا به جا شدن سریع بین برنامه هاست. اما موجب سنگین شدن عملکرد گوشی شما میشود. شما میتوانید برنامه هایی را که در مولتی تسکینگ وجود دارد و از انها استفاده نمی کنید را ببندید برای این کار کلید هوم را فشار داده و نگه دارید یا کلید مربوط به مولتی تسکینگ را بزنید و انها را ببندید. (در گوشی های مختلف متفاوت است)

۶- غیر فعال کردن انیمیشن های غیرضروری

انیمیشن هایی (افکت های حرکتی) که هنگام باز کردن یا بستن برنامه ها می بینید بر روی گوشی شما تاثیر دارد و باعث کند شدن ان میشود. برای غیر فعال کردن این افکت ها به قسمت Developer option در تنظیمات بروید (اگر این گزینه در تنظیمات وجود ندارد چند بار روی Build number بزنید تا Developer option فعال شود. سپس از سربرگ Drawing مقدار سه گزینه window animation scale و transition animation scale و animator duration scale را بر روی off قرار دهید.

 

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

یک دیدگاه در “6 راه ساده برای افزایش سرعت موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *