کلید ریشه HKEY_USERS در رجیستری

یکی از کلیدهای ریشه (Root Keys یا Hive) در رجیستری کلید HKU (مخفف HKEY_USERS) می‌باشد. این کلید اطلاعات مربوط به هر یک از پروفایل‌های کاربران موجود در سیستم‌عامل (که شامل کلید ریشه HKCU برای هر کاربر می‌شود) را در خود نگه می‌دارد.

کلید ریشه HKEY_USERS چیست؟

کلید HKEY_USERS (یا به اختصار HKU) یکی از کلیدهای ریشه (Root Keys یا Hive) رجیستری است.  این کلید مرکزی وظیفه حفظ اطلاعات مربوط به پروفایل هر یک از کاربران موجود در سیستم‌عامل ویندوز (شامل کلید HKCU و سایر پروفایل‌ها) را بر عهده دارد. همچنین این کلید ریشه، دارای یک زیرکلید با نام .DEFAULT است که وظیفه حفظ پیکربندی‌های اولیه مربوط به پروفایل‌ها و کاربران جدیدی که به تازگی به حساب کاربری خود وارد می‌شوند و همچنین کاربران خاصی که بدون ورود به حساب کاربری از سیستم‌عامل استفاده می‌کنند را دارد.

از مهمترین اجزای این کلید ریشه می‌توان به زیرکلید .DEFAULT و سایر زیرکلیدهایی که طبق شناسه امنیت کاربران (Security Identifier یا به طور خلاصه SID) نام‌گذاری شده است اشاره کرد. اطلاعات پروفایل هر یک از کاربران (شامل تنظیمات و شخصی‌سازی‌های کاربران مانند تنظیمات دسکتاپ، پرینرها و... که در پست مربوط به HKCU توضیح داده شده است) در کلیدهایی که طبق SID مختص آن کاربر نام‌گذاری شده ، قابل دسترسی است.

کلید ریشه HKEY_CURRENT_USER یک لینک از زیرکلید کاربر فعلی موجود در کلید ریشه HKEY_USERS است؛ یعنی زمانی که تغییری در کلید ریشه HKCU انجام می‌دهید، این تنظیمات در کلید مخصوص کاربر فعلی که طبق SID آن کاربر نام‌گذاری شده است، اعمال می‌شود.

زیرکلیدهای کلید ریشه HKU

زیرکلیدهای کلید ریشه HKU

 

نکته: ممکن است کلیدهای موجود در تصویر بالا، در رجیستری شما وجود نداشته باشند. این مسئله بستگی به پروفایل‌ها و SID های کاربران دارد.

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

دیدگاه ها بسته شده است.