مقایسه FIFA 18 در مقابل PES 2018

EA sport و Konami در سال جاری با عرضه بازی های FIFA 18 و PES 2018 یک ورودی بزرگ دیگر را در زمینه بازی های فوتبال خود وارد دنیا گیمر ها میکنند. مسلما هر دو شرکت به دلیل سابقه بالا و همچنین کیفیت بالایی که در سال های گذشته در بازی های خود نشان داده اند تجربه و بازی بسیاری خوبی امسال عرضه خواهند کرد که برای خیلی از گیمر ها و بازیکنان سخت باشد که کدوم بازی رو برای سال ۲۰۱۷ انتخاب کند ولی ما با جمع آوری همه تفاوت های بزرگ و کوچک به شما کمک میکنیم که بهتر تصمیم بگیرید کدام بازی به سلیقه و سبک شما بهتر است و میتوانید امسال از آن لذت ببرید.

گرافیک (Graphic)

شرکت EA در FIFA 17 موتور بازی های خود را به Frostbite تغییر داد و تجربه خوبی و عالی نیز به دست آورد، حالا در FIFA 18  با استفاده از همون موتور و استفاده از چندین ترفند گرافیکی FIFA 18 را از نظر گرافیکی یک بازی درجه یک وارد دنیای گیمر ها خواهد کرد. در مورد جمعیت تماشگران در استادیوم تراکم بیشتری دیده نمیشود اما نکته جالبی که در FIFA18 دیده میشود افراد واکنششان با یکدیگر متفاوت است و هر کدام نسبت به موقعیت پیش آماده واکنش منحصر به فردی دارند که این به حال و هوای بازی و ورزشگاه در FIFA 18 خیلی خیلی کمک کرده است.
همچنین  یک سیستم نورپردازی جدید به بازی اضافه شده و سایه های بازیکان و توپ و ... نیز بهبود یافته که این دو ویژگی واقع گرایی بیشتری را برای بازی به ارمغان  می آورد ، اما با این وجود برخی از گیمر های  و بازیکان پس از مدتی از این وضعیت احساس خستگی میکنند.
PES 2017 چهره بازیکان و جزئیات را عالی شبیه سازی کرده بود  ، اما در زمینه جو و فضای استادیوم کیفیت زیادی به چشم نمیخورد ، حالا باید منتظر ماند و دید پس از انتشار نسخه ۲۰۱۸ این بازی محبوب آیا شرکت Konami همان سبک همیشگی را در پیش گرفته یا علاوه بر دقت بر روی چهره بازیکان و جزئیات ، تمرکزی هم روی استادیوم و فضای تماشاگران داشته است یا خیر.

.fif18

لایسنس (Licenses)

به احتمال زیاد مانند سال های گذشته لایسنس های که توسط EA ارائه میشود قابل مقایسه با لایسنس های Konami نیست، Konmai مانند سال قبل با باشگاه بارسلونا همکاری داشته و بر روی چهره بازیکان این تیم و همچنین ورزشگاه تمرکز خاصی داشته و سعی کرده است بیشترین کیفیت را بازیکان این تیم از نظر گرافیکی و چهره داشته باشند.
شما میتوانید این انتظار را داشته باشید که در FIFA18 بزرگترین تیم ها و تمام لیگ ها مانند لیگ برتر، لالیگا همراه با سایر بازیکان در اختیار داشته باشید. ما قبلا دیده ایم که EA بر روی کیرستیانو رونالدو تمرکز خاصی دارد و خیلی سعی میکیند بیشتر از هر بازیکنی رونالدو رو بهتر شبیه سازی کند، طبق گفته های EA تمرکز زیادی توسط این شرکت شده که حرکات اکثر بازیکنان بزرگ شبیه سازی شود و در بازی به واقعیت بسیار نزدیک تر باشد.

pes2018.

حالت ها (Mods)

بزرگترین حالت جدید که در FIFA 17 مشاهده کردیم حالت  The Journey  بود که شما باید کنترل زندگی شخصی به نام الکس هانتر را در کنترل میگرفتید و آن را در مسیر زندگیش هدایت میکردید که یک تجربه تک نفره عالی در سالی که گذشت بود این ویژگی در FIFA 18 نیز وجود دارد و شما میتوانید از  لیگ کشور انگلیس خارج شوید و به سایر تیم ها بروید. همچنین شایعاتی به گوش میرسد از این که تیم سازنده بازی در قسمت FIFA Ultimate Team بازیکنان بزرگ و اسطوره مانند پله و رونالدو برزیلی را در اختیار گیمر ها و بازیکان قرار داده است.
PES 2018 همچنان دارای حالت MyClub است و تمرکز اصلی را رو آن گذاشته ولی شایعاتی مانند حالت ۳ در مقابل ۳ نیز برای pes 2018 به گوش میرسد.

fifa180.

گیم پلی (GamePlay)

گیم پلی بهبود یافته در FIFA18 تمرکز زیادی بر روی این نسخه گذاشته است که شما پس از مدت کوتاهی بازی کردن میتوانید تفاوت گیم پلی این نسخه را با نسخه های قبلی به راحتی تشخیص دهید. سیستم انیمشن و حرکات جدید و همچنین اضافه کردن حالت های تعجب و افسوس پس از خراب کردن یه موقعیت خوب در هر دو بازی به چشم میخورد.
در FIFA 18 تجربه دریبل های جدید تر و آزاد تری به چشم میخورد ، همچنین در PES 2018 در ضربات ایتسگاهی تغیراتی جدید به وجود آماده که این بخش را طبیعی تر از قبل کرده است.

fifa20180.

بسیاری از بازیکان معتقند علاوه بر جزیئیات که FIFA18 در حال و هوای استادیوم و گرافیک آن به وجود آورده آنچه در زمین بازی می افتد مهم است که درون گرافیک زمین و چهره بازیکان PES 2018 پیشی دارید ، اما برخی گیمر های میخواهند فصل جدید حالت The Journey رو تجربه کنند و از حالا قبل از انتشار این دو  بازی خود را بین FIFA18 و PES 2018 انجام دادند، شما چطور ؟ دوست دارید کدوم یک از بازی ها رو با توجه با سلیقه خود تجربه کنید و از آن لذت ببرید ؟
تجربه خود را با ما از بخش نظرات در میان بگذارید.

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

یک دیدگاه در “مقایسه FIFA 18 در مقابل PES 2018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *