آموزش ساخت زیرنویس فیلم

ساخت زیرنویس فیلم در حال حاضر علاوه بر فیلم های سینمایی و بجهت سرگرمی کاربر در فیلم های آموزشی و آموزش محور نیز علاقمندانی را جذب نموده که با توجه به دسترسی کاربران به انواع فیلم ها با زبان های مختلف ساخت زیرنویس برای فیلم بخشی حائز اهمیت برای فعالان این حوزه به شمار می رود.

آموزش ساخت زیرنویس با Subtitle Edit

یکی از نرم افزارهای کاربردی و در عین حال ساده نرم افزار Subtitle Edit است. آموزش استفاده از این نرم افزار موضوع مورد بحث در این مقاله است. در ابتدا برای استفاده از این نرم افزار باید آن را دانلود نمود، که برای این کار علاوه بر سایت های فارسی زبان می توان از سایت اصلی این نرم افزار آن را به سادگی دانلود نمود.

 آموزش ساخت زیرنویس فیلم با notepad (فرمت srt) و نرم افزار

 

بااجرای نرم افزار با تصویر بالا رویرو خواهید شد. دستورات و مواردی که پر کاربرد هستند در زیر منو قابل مشاهده هستند .

در قسمت پایین تر دو سربرگ List view و Source view وجود دارد که در قسمت listview  زیر نویس های آماده شده را به صورت لیستی می توان مشاهده کرد و در قسمت source می توان کد زیرنویس آماده را بررسی نمود.

آموزش ساخت زیرنویس فیلم با notepad (فرمت srt) و نرم افزار

 

در قسمت مقابل و در کادر مشکی رنگ می توان پیش نمایش فیلم را مشاهده نمود که البته می­توان از گزینه show/hide video این قسمت را قابل نمایش و یا غیر فعال نمود.

 آموزش ساخت زیرنویس فیلم با notepad (فرمت srt) و نرم افزار

 

برای نمایش پنجره  امواج صدا نیز می توان از دکمه کناری گزینه show/hide video استفاده نموده که پیشنهاد بر این است که هر دو گزینه را برای کار کردن در حالت فعال قرار دهید.

برای انتخاب فیلم نیز به ساده ترین روش می توان بر روی پنجره امواج صدا کلیک کرده و با باز شدن پنجره open file video ویدئو مورد نظر را انتخاب نمایید که البته این کار از گزینه Video بر روی منو نیز قابل دسترسی خواهد بود.

می توانید فیلم با انواع پسوندهای ذخیره شده را در این نرم افزار باز نمایید، ساخت زیرنویس به فیلم انتخابی مرتبط نبوده و با انتخاب گزینه save در نوار ابزار یک فایل جداگانه برای زیرنویس ساخته شده و شما می توانید آن را در هرجایی از سیستم کامپیوتری خود ذخیره نمایید و در زمان استفاده فایل زیرنویس ساخته شده را در کنار فایل ویدئویی قرار دهید.

 

آموزش ساخت زیرنویس با نوت پد

اگر تمایل به استفاده از نرم افزار معرفی شده و یا هر نرم افزار دیگری برای تهیه و تولید زیرنویس نداشتید می توانید از برنامه notepad که به راحتی در دسترس همگان وجود دارد استفاده نمایید.

برای این کار notepad را باز نموده و در سطر اول شماره زیرنویس را نوشته به سطر دوم رفته و بازه زمانی زیرنویس مدنظر را با ثانیه و یا حتی با صدم ثانیه نوشته و به سطر سوم رفته و متن مورد نظر را تایپ نمایید.

 آموزش ساخت زیرنویس فیلم با notepad (فرمت srt) و نرم افزار

 

تا انتهای فیلم مورد نظر با همین روش کار را دنبال نمایید. سپس فایل را با پسوند srt و با Encoding مورد نظر که برای فایل هایی که به فارسی ترجمه می شود باید از نوع UTF-8 باشد، انتخاب نموده و فایل با نام دلخواه ذخیره نمایید.  برای استفاده از فایل ساخته شده می توان آن را در کنار فایل ویدئویی مورد نظر قرار داد.

به همین سادگی و با راحت ترین روش ممکن می توانید فایل زیرنویس برای فیلم مورد نظر خود را ساخته و آن را به اشتراک بگذارید.

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *