آموزش رفع مشکل نصب NET Framework.

مسلما برای استفاده هر چه بهتر از محیط ویندوز باید ابتدا زیر ساخت های لازم را برای استفاده مطلوب تر از سیستم عامل مهیا کرد . پیش زیر ساخت ها یا پیش نیاز ها در واقع نرم افزار های پیش نیاز هستند که می توانند روند کارایی دیگر نرم افزار های افزایش دهند باعث می شود تا از خطا های ناخواسته ای که وارد محیط ویندوز شما می شود جلوگیری شود . در برخی از موارد در صورت عدم نصب این پیش نیاز ها ممکن است مشکلات جدی برای سیستم عامل و دیگر نرم افزار های شما ایجاد کند.

اما یکی از اساسی ترین چارچوب ها برنامه نویسی دات نت یا به عبارت هر چه بهتر دات نت فریم ورک (NET Framework.) می باشد این فناوری در واقع زیر ساخت لازم را برای نرم افزار هایی که از این فناوری استفاده می کنند را ایجاد می کنند.

پس نصب دات فریم ورک را می توان جز ضروری ترین نرم افزار های پیش نیاز دانست . و با نصب این قابلیت می توان نرم افزار هایی که بر پایه این فناوری طراحی شده را به راحتی و سهولت اجرا نمود . اما علی رقم نصب ساده این نرم افزار در مواقعی ممکن است کاربر با مشکلاتی پیرامون عدم نصب موفق روبرو شود در این آموزش سعی داریم به برطرف کردن یکی از معضلات اصلی در هنگام نصب دات نت فریم ورک بپردازیم . اگر شما نیز با این مشکل روبرو هستید توصیه می شود تا پایان آموزش همراه باشید.

در هنگام نصب یکی از اصلی ترین مشکلات این است که نرم افزار دلیل عدم نصب را عبارت زیر عنوان می کند.

hresult-0xc8000222-error

 

در صورتی که شما نتوانید این مشکل را حل کنید نمی توانید از قابلیت پشتیبانی نت فریم ورک استفاده کنید . رفع این مشکل روشی بسیار ساده دارد.

ابتدا در اولین گام از از ترکیب چند کلید باید استفاده کنید .  اول کلید های ترکیبی Ctrl + Shift + Esc را بفشارید سپس پنجره جدید مدیریت باز میشود که لازم است از منو ابتدا file گزینه Run new task را انتخاب کنید . پنجره کوچکی نمایان می شود . در گام بعد عبارت cmd را تایپ کرده و بعد از آن دکمه اینتر را بفشارید . پنجره جدید اسناد و اطلاعات سیستم برایتان نمایان می شود.

 

سپس  به صورت مستقیم عبارت زیر را تایپ کنید و به از زدن دکمه اینتر خواهید دید که مکانیسم انجام می شود.

net stop WuAuServ

در قدم دوم از کلید های ترکیبی Windows + R تا پنجره جدید باز شود و بعد از آن در پنجره جدید عبارت %windir% را تایپ کنید و پوشه ها را مشاهده خواهید کرد.

سپس پوشه های مختلفی را خواهید دید . به دنبال پاوشه ای با نام Software Distribution باشید و نام این پوشه را تغییر دهید .

سپس مرحله اول را مجدد انجام دهید یعنی ابتدا کلید های ترکیبی ترکیب چند کلید باید استفاده کنید .  اول کلید های ترکیبی Ctrl + Shift + Esc را بفشارید سپس پنجره جدید مدیریت باز میشود که لازم است از منو ابتدا file  گزینه Run new task را انتخاب کنید . پنجره کوچکی نمایان می شود . در گام بعد عبارت cmd را تایپ کرده و بعد از آن دکمه اینتر را بفشارید . پنجره جدید اسناد و اطلاعات سیستم برایتان نمایان می شود

 

سپس  به صورت مستقیم عبارت زیر را تایپ کنید و به از زدن دکمه اینتر خواهید دید که مکانیسم انجام می شود.

net stop WuAuServ

 

حالا با نصب مجدد نت فریم ورک می توانید به راحتی نصب کنید و قابلیت های آن استفاده کنیم.

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *