آموزش رفع محدودیت اسکریت شات در نسخه جدید تلگرام

امروزه پیام رسان تلگرام جز پیام رسان های بسیار محبوب نزد کاربران ایرانی است و طبق آمار منتشر شده این پیام رسان پر کاربرترین اپ پیام رسان در میان ایرانی ها است . مطمئنا این پیام رسان دارای امکانات مختلفی است و این امکانات باعث شده که کاربران بسیاری جذب آن شوند . از مهم ترین قابلیت های این پیام رسان آپدیت های منظم و منحصر به فرد است که همواره کاربران این پیام رسان با دیدن نسخه جدید شگفت زده می شوند و نسبت به قبل مشتاقانه تر از این پیام رسان استفاده می کنند . اما جدا از قابلیت های مختلفی که این پیام رسان دارد مثل امکان ایجاد کانال ، امکان ایجاد سوپر گروه و ... قابلیت های حفاظتی و امنیتی این پیام است که توانسته گوی سبقت را از دیگر پیام رسان ها برباید و کاربران مختلفی را از سراسر جهان جذب خودش کند . برای مثال یکی از ویژگی ها تلگرام وجود بخشی بنام چت امنیتی است secret chat که برای استفاده کنندگان از بخش محدودیت های امنیتی بسیار زیادی را ایجاد کرده . برای مثال کاربران می تواند با تنظیم تایمر که در این بخش تعبیه شده به صورت خودکار اقدام به پاک کردن چت کنند . اما نکته حائز اهمیت و این است که در آپدیت جدید برخلاف گذشته محدودیت در زمینه تصویر برداری screen shot از محیط پیام رسان تلگرام ایجاد شده است . این محدودیت در نسخه های قبل تلگرام وجود نداشت . و کاربران می توانستند  آزادانه از صفحه محیط پیام رسان تلگرامشان تصویر برداری کنند . اما لازم است پیرامون تصویر برداری  screen shot توضیح مختصری داده شود.

این عبارت به این معناست که که کاربر با بهره گیری از کلید های ترکیبی با استفاده از تلفن هوشمند خود بتوانند از صفحه گوشی خود عکس بگیرد این قابلیت را می توان همتا قابلیتی که در ویندوز به نام پرینت اسکرین Print Screen دانست . پس هنگامی که صحبت از اسکرین شات از محیط پیام رسان تلگرام می کنیم بدین منظور است که در حین انجام کار با این اپ بتوانیم از محیط پیام رسان تصویر برداری کنیم .

اگر شما هم مایل هستید با نحوه رفع محدودیت این ویژگی در تلگرام اشنا شوید توصیه میکنم تا پایان با این مقاله همراه شوید.

برای رفع این محدودیت باید مراحل زیر را انجام دهید:

گام اول : به بخش setting در منو اصلی مراجعه کنید.

گام دوم : سپس گزینه Privacy & Security را انتخاب کنید منو بعد ظاهر شود.

گام سوم : در این مرحله باید گزینه Passcode Lock را انتخاب کنید و این گزینه را فعال کنید.

گام چهارم : گزینه Allow Screen Capture را فعال کرده و مجددا وارد اپ تلگرام شوید.

با وارد شدن مجدد به اپ تلگرام شاهد خواهید بود که دیگر محدودیتی در زمینه گرفتن تصویر از محیط پیام رسان تلگرام نخواهید داشت و آزاده مثل قبل قادر خواهید بود که تصاویر مورد نظر را از این پیام رسان ثبت کنید.

 

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *