نحوه بازگردانی Restore Point

 پس از آن‌که یک Restore Point ساخته شد و بعدها به پیکربندی‌ها و تنظیمات آن ریستور پوینت نیاز داشتید، می‌توانید آن را از طریق System Restore بازگردانید.

مختصری درمورد Restore Pointها:

Restore Point یکی از اجزای System Restore می‌باشد. با ایجاد یک ریستور پوینت، اکثر داده‌ها، فایل‌ها و تنظیمات مهم سیستم عامل در زمان ساخته شدن، ذخیره شده و نگه داری می‌شود. درصورتی که بعدها سیستم عامل شما دچار اشکالاتی شد، می‌توانید از ریستور پوینتی که قبلا تهیه کرده اید، استفاده کنید و تنظیمات ویندوز را به آن زمان تغییر دهید.

  • نکته: این پست درباره نحوه استفاده از یک ریستور پوینت برای بازگردانی تنظیمات و پیکربندی‌های سیستم عامل است. توضیحات تکمیلی درباره Restore Pointها را می‌توانید از پست مربوطه مشاهده کنید. درصورتی که قصد ایجاد ریستور پوینت را دارید، به پست "نحوه ساخت Restore Point به صورت دستی" مراجعه کنید.

نحوه استفاده از Restore Point برای برگردانی تنظیمات و پیکر بندی‌ها:

پس از آن‌که یک Restore Point ساخته شد (چه دستی و چه به صورت خودکار) و بعدها به پیکربندی‌های آن Restore point نیاز داشتید، باید آن را از طریق System Restore بازگردانید. برای اینکار، مراحل زیر را بپیمائید.

نکته: با استفاده از ریستور پوینت، ممکن است برخی از برنامه‌ها حذف یا بازگردانده شوند. همچنین تمامی تنظیمات و پیکربندی‌های سیستم به زمان ایجاد ریستور پوینت تغییر خواهد کرد.

1- ابتدا System Restore خود را باز کنید. (System Restore چیست؟ (و نحوه اجرای آن))

2- پس از باز کردن System Restore، درصورتی که قبلاً یک ریستور پوینت ایجاد کرده باشید، با پنجره‌ای مشابه به تصویر زیر روبرو خواهید شد. بر روی Next کلیک کنید.

نحوه استفاده از Restore Point

 درصورتی که ویندوز، یک ریستور پوینت را مناسب برای بازگردانی بداند، آن را توصیه خواهد کرد و با پنجره‌ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد. بر روی Choose a different restore point کلیک کنید تا پیشنهاد ویندوز را رد کرده و خود یک ریستور پوینت دل‌خواه را برگزینید.

نحوه استفاده از Restore Point

3- در هر یک از موارد بالا، درصورتی که مراحل را به درستی طی کرده باشید، با پنجره‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد. در این پنجره می‌توانید ریستور پوینت دل‌خواه خود را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از Restore Point

ریستور پوینت مورد نظر را انتخاب کنید

 توجه داشته باشید که عبارت Manual در قسمت Type مربوط به هر ریستور پوینت، به معنای "ایجاد شده به صورت دستی" است. قسمت Description نیز مربوط به توضیحات هر یک از ریستور پوینت‌ها و قسمت Data and time مربوط به تاریخ و زمان ایجاد ریستور پوینت می‌باشد.

4- حال بر روی Next کلیک کنید تا به مرحله نهایی برسید. در این قسمت، اطلاعاتی درمورد ریستور پوینت انتخاب شده قابل مشاهده است.

نحوه استفاده از Restore Point

توضیحات مربوط به ریستور پوینت

قسمت Time مربوط به تاریخ و زمان ایجاد ریستور پوینت است. قسمت Description مربوط به توضیحات آن و قسمت Drivers درایوی که تحت تاثیر ریستور پوینت قرار خواهد گرفت را نشان می‌دهد.

نکته: با کلیک بر روی Scan for affected programs میتوانید درایورها و برنامه‌هایی که تحت تاثیر این ریستور پوینت ممکن است از بین بروند یا بوجود بیایند را مشاهده کنید. اگرچه این اسکنر نمی‌تواند قابل اعتماد باشد!

5-حال برای بازگردانی تنظیمات سیستم به حالت قبلی، بر روی Finish کلیک کنید.

نحوه استفاده از Restore Point

6- پنجره‌ای برای تایید ظاهر خواهد شد. درصورتی که گزینه Yes را انتخاب کنید، فرایند بازگردانی اطلاعات به زمان Restore Point شروع خواهد شد.  قبل از تایید عملیات بازگردانی، مطمئن شوید که تمامی برنامه‌های اضافی بسته شده اند.

نحوه بازگردانی Restore Point

پنجره تایید

ممکن است طی این فرایند، سیستم چندین بار ریستارت (Restart) شود پس تا اتمام پروسه صبر کنید.

Use Restore point 8

پس از اتمام عملیات بازگردانی تنظیمات، ویندوز بوت (Boot) شده و درصورتی که همه چیز به خوبی انجام شده باشد با پیامی مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد:

نحوه بازگردانی Restore Point

حال تنظیمات و پیکربندی‌های سیستم عامل شما به زمانی که ریستور پوینت ایجاد شده بود، برگشته است.

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

دیدگاه ها بسته شده است.