تولید هش کد MD5 به صورت آنلاین

MD5 یکی از الگوریتم‌های غیرقابل بازگشتی است بطوری که خروجی تولید شده، نمی‌تواند به ورودی اصلی تبدیل شود. این الگوریتم در امنیت اطلاعات بسیار پرکاربرد است با این حال کاملاً امن نیست.

 

تولید هش کد MD5

برای ساختن کد رمزگذاری شده توسط الگوریتم ام دی ۵ (MD5)، مقدار رشته دلخواه ورودی را در قسمت "متن ورودی" نوشته سپس روی "تبدیل" کلیک کنید. معادل مقدار هش شده آن رشته با الگوریتم MD5 را می‌توانید در قسمت "مقدار MD5" بدست بیاورید:

متن ورودی:
حداکثر 200 کاراکتر
هش کد MD5:
وضعیت مبدل:
آماده تولید هش کد.
حالت خروجی:
با حروف کوچک (پیشفرض) با حروف بزرگ

برای استفاده از این سرویس، جاوا اسکریپت (Javascript) مرورگرتان باید فعال باشد. پیشنهاد می‌کنیم از مرورگرهای مدرن و به روز مثل Firefox و Google Chrome استفاده کنید.

 

مختصری درباره MD5:

MD5 یک الگوریتم رمزگذاری اطلاعات است که یک ورودی را به خروجی ۱۲۸ بیتی (۱۶ بایتی) تبدیل می‌کند (به اصطلاح "اینکرایپت" یا رمزگذاری می‌کند). این خروجی مثل یک اثر انگشت برای ورودی است؛ یعنی هیچ دو ورودی (به غیر از موارد بسیار خاص، چون خروجی MD5 محدود است)، خروجی مشابهی نخواهند داشت.

MD5 فقط به صورت یک طرفه عمل می‌کند. یعنی خروجی حاصله از الگوریتم MD5 قابل بازگرداندن به متن، رشته یا اطلاعات قبلی آن نیست. ممکن است سرویس‌های دیکرایپتر MD5 را دیده باشید، نحوه عملکرد این سرویس‌ها به گونه‌ای است که یک دیتابیس عظیم از مقادیر هش شده دارند و فقط معادل هش آن‌ها را با هش داده شده مقایسه می‌کنند.

از این رو MD5 را برای هش کردن پسوردها و رمزهای عبور و سایر اطلاعات تایید هویتی استفاده می‌کنند. البته MD5 کاملاً امن نبوده و استفاده از الگوریتم‌های جدیدتری مثل SHA-2 پیشنهاد می‌شود. اگر از MD5 استفاده می‌کنید، حتما ورودی‌ها را با Salt هایی همراه کنید. یکی از دلایل امن نبودن MD5 (حتی با Salt)، سریع بودن نحوه عملکردش است که آن را در برابر حملاتی که برپایه کرکینگ (مثل بروت فورس یا ورد لیست) هستند، آسیب پذیر می‌کند.

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.