آموزش اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز 7

آموزش اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز ۷ برای نوشتن با کیبورد و صفحه کلید فارسی و تغییر دادن زبان محلی ویندوز برای خواندن متون فارسی به صورت تصویری و آسان.

 

از آنجایی که مایکروسافت زبان پیشفرض کیبورد خود را زبان انگلیسی در نظر گرفته است، معمولاً از اولین کارهایی که پس از نصب کردن یک ویندوز انجام می‌شود، اضافه کردن زبان رایج کاربران به ویندوز و صفحه کلید آن است. برای اکثر ما ایرانیان این زبان فارسی است. با توجه به این که تنظیم کردن و افزودن زبان فارسی برای برخی از کاربران دشوار است، بر آن شدیم تا این پست را برای ویندوز ۷ بنویسیم. کافیست مراحل زیر را بپیمائید:

لینک‌های مرتبط:

 

اضافه کردن زبان فارسی به کیبورد

۱- ابتدا بر روی دکمه استارت کلیک کرده و عبارت keyboard input را تایپ کنید. سپس بر روی Change keyboards or other input methods کلیک کنید. این سریع ترین راه برای رسیدن به این قسمت از کنترل پنل است.

همچنین می‌توانید ابتدا کنترل پنل (Control Panel) را از قسمت استارت ویندوز اجرا کرده سپس بر روی Language and Region کلیک کنید. اگر دسته بندی شما فرق کند، در بخش Clock, Language and Region بر روی Change keyboards or other input methods کلیک کنید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

تایپ کردن keyboard input و کلیک کردن بر روی پنل مشخص شده.

 

۲- در پنجره Region and Language به تب Keyboards and Languages رفته و بر روی Change keyboards کلیک کنید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

 

۳- با پنجره‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد. در قسمت Installed services بر روی Add کلیک کنید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

 

۴- از لیست موجود آیتم Persian را پیدا کنید. بر روی علامت + کلیک کرده و دوباره بر روی علامت + زیرشاخه Keyboard کلیک کنید. حال تیک گزینه Persian را زده و بر روی OK کلیک کنید تا زبان اضافه شود.

نکته: اگر زبان فارسی را پیدا نکردید به احتمال زیاد هنگام نصب شدن ویندوز پک مربوطه نصب نشده است. می‌توانید بخش دوم آموزش را در پایین این بخش دنبال کنید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

 

۵- حال مانند تصویر زیر زبان فارسی نیز در کادر کناری اضافه خواهد شد. (اختیاری:) می‌توانید زبان اول کیبورد را نیز از قسمت کشویی Default input language تغییر دهید. بعداً می‌توانید با کلیدهای سمت راست Shift + Alt بین زبان‌های اضافه شده سوئیچ کنید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

 

حال زبان فارسی نیز در کنار زبان English قابل استفاده خواهد بود. برای سوئیچ کردن بین زبان‌ها می‌توانید از کلیدهای سمت راست کیبورد Shift + Alt استفاده کنید. همچنین برای حذف کردن یک زبان نیز می‌توانید آن را در کادر انتخاب کرده و بر روی Remove کلیک کنید.

 

تغییر دادن زبان محلی ویندوز به فارسی

گاهی مشاهده می‌شود که برنامه‌هایی که به زبان فارسی نوشته شده اند، دارای نوشته‌های ناخوانا و به قولی خرچنگ قورباغه‌ای است. برای حل این مشکل باید زبان محلی برای کاراکترهای غیر Unicode ای را تغییر داد برای این کار:

۱- در همان پنجره Region and Language که در مرحله اول بخش قبل باز کرده ایم، به تب Administrative رفته و در قسمت Language for non-Unicode programs بر روی Change system locale کلیک کنید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

 

۲- در پنجره جدید باز شده و در قسمت Current system locale گزینه Persian را انتخاب کرده سپس روی OK کلیک کنید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

 

۳- برای اعمال کردن تنظیمات باید کامپیوتر را ریستارت کنید بناربراین در دیالوگ باز شده بر روی Restart now کلیک کنید.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز

 

عبارت‌های مخصوص برای ورودی موتورهای جستجوگر:

Zabane farsi

Zabane farsi baraye windows 7

Ezafe kardane zabane farsi be windows

Farsi kardane keyboard windows 7

Add persian or farsi language to windows 7

حمایت مالی از سایت

مبلغ مورد نظر:
نام:
ایمیل:
دلیل حمایت:
* فیلدهای نام، ایمیل و دلیل حمایت اختیاری اند.
* پرداخت با کمک پورتال زرین پال و با کارت‌های عضو شتاب انجام می‌پذیرد.

دیدگاه ها بسته شده است.